Hamam Böceği ile Mücadele Yöntemleri

Başlıkları incelemek için üzerine tıklayın.

Hamam böceği ilaçlaması hizmetinin doğru yöntemlerinin neler olduğu cevabından önce daha önemli olanı karşılıklı bilgi alışverişiyle ve detaylı yapılan keşif çalışması sonucu alanında uzman ilaçlama ekibinin doğru müdahalesiyle mümkün hale gelir. Hamam böceği ilaçlaması alanında uzman ekiplerin son teknoloji ürünlerle beraber çalışması sonucunda kusursuz olur… Hamam böcekleri çok iyi yuvalanabilen ve yuvalarından uzun süre dış alanlara çıkmaya ihtiyaç duymayan canlılardır. Bu sebeple hamam böceği ilaçlaması hizmetinde gözden kaçabilen ufak bir yuvalanma alanı yada hamam böceği kaynağının gözden kaçması gibi ufak hatalar çok büyük sorunlara yol açacağından yapılan hizmetin başarısını tamamen ortadan kaldırabilir. İşte bu sebeple yapılacak doğru keşif neredeyse ilaçlama hizmeti kadar büyük önem arz etmektedir. O yüzden işlem yapılan alanda bulunan tüm elektronik aletlerin sıcak ve motorlu parçaları, süpürgelik ve bağlantı kanalları gibi insan hareketinin olmadığı alanlar, fener ve ayna gibi teknik ekipmanların yardımıyla dikkatlice gözlemlenir ve bu alanlarda yuvalanma var ise derhal müdahale edilir.

Kokusuz sıvı hamam böceği ilaçlama

Hamam böceklerine karşı uygun dozlarda, su ile seyreltilen hamam böceği ilaçları ile hazırlanan karışım, sırt pulvarizatör pompaları ile yüzey spreylemesi biçiminde uygulanır.

Hamam böceklerinin yaşadığı alanlar, besin aradıkları yerler ve gezinti bölgeleri dikkate alınır.

Kullandığımız tüm haşere ilaçları, ilaçlanan alanda neredeyse hiç koku bırakmazlar.
Koku ve solunum ile tesir etmezler. Haşerenin can vermesi için temas etmesi şarttır.
Ne Yazık ki ilaçlama sektöründe bir hayli yetkisiz ve merdiven altı işletmeler olduğundan, kokusuz ilaç yerine hiç ilaç kullanmadan su dahi sıkan şirketlere rastlanmaktadır.
Bu sebeple ilaçlama yapan kişiden, ilacın orijinal ambalajını kesinlikle gösterilmesini isteyin.

Jel ilaçlar ile Hamam böceği İlaçlama

Hamam böceklerinin görüldüğü yüzeylere, çatlak, yarık, delik, köşe ve elektronik donanımlar ve bulundukları duyarlı alanlara jel ilaçlama özel jel silahı ile uygulanır.
Uygulama, emici olmayan yüzeylere damla vazgeçmek ya da bir damlaya denk olacak biçimde ince şeritler şeklinde sürmek sureti ile, ışık yoğunluğunun düşük olduğu alanlarda yapılır.Sıcak, tozlu, nemli ve lekeli yüzeylerde uygulanmaz.

Başka bir haşere ilacı ile beraber karıştırılmaz veya bir haşere ilacı kullanılmış alanda kullanılması önerilmez. Uygulama ölçüyü haşere istilasına uğrayan yerin bir hayli özelliği ve büyüklüğü göz önüne alınarak uygulanır.

Hamam böceği ilaçlamada jel ilaçlar kullanıldığında emel, erginlerle beraber yumurtadan çıkacak yeni haşerelerin de can vermesini amaçlayarak problemin tekrarına imkân vermemektir.
Zira jel formülasyondaki ilaçlar, hamam böceklerinin  iştahla yedikleri son derece çekici, kalıcılığı yüksek bir hamam böceği ilacıdır.

Jel İlaçlamada Domino Etkisi

Mücadele açısından en ehemmiyetli özelliklerinden birisi ise domino tesiri olarak belirlenen ilaçlamanın tesirinin bir hayli haşereye erişmesidir.
Burada her bir haşerenin gelip yemi yemesi gerekmez.
Yemi alarak yuvaya taşıyan haşere ve onun dışkısı, ölüsü ile beslenenler de, aynı hamam böceği jel ilacının tesirinden dolayı anında ölür.

– Bebek, hasta ve evcil hayvanlarınızı civardan uzaklaştırın.

– Uygulama ortamında özellikle ilaçlanan alanlarda “30 gün” ıslak temizlik yapmayın.

– İlaçlamayı profesyonel bir şirketten alın ve gelen uygulama teknisyeninden sizi işlem hakkında bilgilendirmesini isteyin.

– Tespit ve uyarıları kesinlikle dikkate alın.

– Fiziksel mücadele yöntemlerinin sorunun çözümünde esas ilkelerinden olduğunu unutmayın.
(çatlakları, kırıkları onarma vb. )

– Böceğe neden olacak öteki faktörleri de kesinlikle hesaba katın.
( işletmeler için; tedarikçi hareketleri, temizlik disiplini ve bakım süreçleri veya daireler için taşınma ve tadilatlar ile ortak alanda oluşan tehlikeler gibi )

– İlaçlamaları muhakkak aralıklarla veya yaşanılan soruna göre periyodik olarak devam ettirin.

– İlaçlama ile beraber hemen haşerelerin yok olmayacağını bilin ve en az 30 gün etkinliğin eksilerek yok oluşunu gözlemleyin.

Hamam böceği ilaçlama maliyetleri tanımlanırken alttaki kriterler göz önüne alınır:

– Yerin m2 türünden büyüklüğü

– Sorunun ne zamandır devam ettiği:
Uzun zamandır tedbir alınmamışsa, hamam böceği mevcudiyeti yoğunlaşmış olacaktır. Böyle bir vaziyette sorunun bitmesi  daha da güçleşeceği gibi, ilaç sarfiyatı ve ikinci bir müdahaleye gereksinim oluşabileceğinden, bu durum hamam böceği ilaçlama fiyatını doğrudan etkileyecektir.

– İlaçlanacak alanın türü:
100 m2’ lik bir konut veya bir büroyla 100 m2’ lik bir gıda üretim  kuruluşunun hamam böceği ilaçlama maliyetleri aynı olmayacaktır. Zira Gıda kuruluşu daha tehlikeli bir alandır ve daha yoğun dikkat, mesai ve ilaç sarfiyatını beraber getirecektir.

– Kullanılan hamam böceği ilaçlarının niteliği:
Piyasada ucuz ama insanların yaşadığı alanlarda kullanılmasına izin verilmeyen bir çok tarımsal ilaç çeşidi vardır. Ne Yazık Ki ilaçlama sektöründeki bir çok yetkisiz ilaçlama işletmesi bu ilaçları kullanır. Nitelikli ve insanların hayat alanlarında kullanılmasına izin verilmiş hamam böceği ilaçları daha pahalıdır ama işlerini çok iyi yaparlar. Ve bir defada meseleyi çözecekleri için temelde daha ekonomiktirler.

Extra Group Çevre Sağlığı Hizmetleri “Bayer Koruma Programı” üyesi bir işletme olarak yalnızca Bayer ürünleri kullanır.

Geliştirdiğimiz bize özel yenilikçi teknikler sayesinde her soruna, hızlı, zararsız ve kesin sonuçlu çözümler üretiyoruz.Kurumsal alanda hizmet verdiğimiz çözüm ortaklarımız için geliştirdiğimiz Entegre Hizmet sistemi sayesinde en yüksek verimi sağlayarak, tüm hizmet alım ihtiyaçlarınızı tek bir merkezden karşılamanın rahatlığını sunuyoruz.

Uzman Haşere kontrol Hizmeti

Özellikle yaşam alanlarımızda karşılaştığımız bu sorunlar alerjiden bulaşıcı hastalıklara kadar birçok alanda ciddi sorunlar yol açabileceğinden erken müdahale, yaşanılacak birçok sorunun çok daha hızlı son bulmasını sağlayacaktır.

Kullandığımız Tüm yöntem ve ürünler en son teknoloji olduklarından, hizmet aldığınız ortamı terk etmenize gerek yoktur.

Kesin Sonuçlu Hizmetler

Hayatınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanlarınızda istenmeyen canlılar ile mücadelede sizlere en profesyonel çözümleri Tam garanti ile sunuyoruz.

Kesintisiz Destek Hattı

Hizmet aldığınız andan itibaren 7 gün 24 saat çağrı merkezimi arayarak destek alabilirsiniz.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli

Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı Olan Şirketimiz TSE-HYB, İSO 9001, 14001, 18001 Kalite Belgelerine Sahiptir.

REFERANSLARIMIZ 

Tanıtım  
Klibimize 
Klibimize 
 Göz Atın..
Videoyu oynat